top of page

ארגוני סביבה - בעיקר סביב חיפה

התיאור של הקבוצות המופיעות בעמוד זה לקוחים מתוך התאורים העצמיים של כל קבוצה וארגון. הכותרת מקושרת לעמוד הפייסבוק של כל קבוצה.

אין תיאור של הקבוצה בפייסבוק.
אמנם הם נאספו בפייסבוק לקבוצה הגדולה ביותר של אזרחים שהסביבה יקרה להם, אבל זה לא קיבל ביטוי משמעותי בהצטרפות להפגנות, וגם לא בגיוס ממון מספק לעתירה המשפטית נגד 'קרקעות הצפון'.

לעודד קיימות, להשפיע על מקבלי החלטות ולתרגם את המודעות הגוברת של הציבור, לעשייה משמעותית, בשיתוף של יהודים וערבים.
 תמכו בנו - סמנו אהבתי לדף, והצטרפו לפעילות     http://www.cfenvironment.org.il/index.php/hitztarfot
החזון שלנו הוא לחיות במדינה שיש בה סביבה בריאה וצודקת יותר:
 אויר נקי, תחבורה ציבורית נוחה ויעילה המשמשת את כלל הציבור, צמצום פסולת והגדלת המיחזור, אנרגיה נקייה , ניצול אחראי של משאבי המים, שטחים פתוחים לרווחת הכלל, צדק סביבתי. אצלנו, כמו בכל העולם, הסטודנטים והצעירים הם חוד החנית בקידום האקטיביזם הסביבתי. כדי להגשים חזון זה, אנחנו מאמינים כי על הציבור להיות משפיע ומעורב בהמוניו בנושא הסביבתי בדרכי אקטיביזם.
- מגמה ירוקה תא קהילתי מפרץ חיפה
www.green.org.il

כללי הקבוצה:

פוסטים פרסומיים כלשהם ימחקו לאלתר, פרסום נוסף יגרור השעיה מן הקבוצה.

יש לשמור על שפת הולמת. לא באנו לפה לריב, תגובות לא ראויות ימחקו.

זוהי קבוצה שדנה בנושא מפרץ חיפה וזיהום האוויר בו, אך עדיין ניתן להתעסק בה בנושאים רלוונטים כמו מתווה הגז ושאר זיהומי סביבה באיזור המפרץ. נושאים אחרים שאינם רלוונטים כלל לנושא יימחקו.

משתמשים מזוייפים יימחקו ויושעו לאלתר.

זוהי איננה קבוצה נגד ראש העיר, יונה יהב, אלא בעד אזרחי נפת חיפה. עם זאת, הקבוצה ביקורתית ולא תהסס לגנות את הנ"ל על כל מחדל שיבצע, אך לא סתם.

תכנים לא ראויים (עירום, חיות מתות וכו') ימחקו לאלתר.

הפחתת התחלואה מזיהום סביבתי כמו גם הפחתת זיהום האוויר, הנובע מתעשיית מתכות, כימיקלים וייצור חשמל; העלאת מודעות הציבור לקשר בין זיהום סביבתי ותחלואה; קידום מחקר בנושא והנגשת מידע מקצועי ועיבודו לקהל ישראלי רחב.

יעדי הקואליציה:
 טיפול בנושא התקינה של חומרים מזהמים שתבטיח עמידה בתקנים מקובלים באירופה וארה"ב וקידום חקיקה בנושא;  הבטחת ניטור ופרסום נתונים אמינים וזמינים לציבור על זיהום אוויר במפרץ חיפה ובצפון; הבטחת אכיפה של התקנים על המפעלים וענישה לחורגים מהתקן;
 מניעת הקמה מקורות מזהמים נוספים באזור והפחתת רמות הזיהום הקיימות;  העלאת מודעות הציבור, התקשורת, מקבלי החלטות, ואנשי אקדמיה ורפואה לקשר בין זיהום אוויר לבריאות הציבור.

כאן עובדים, מתייעצים, מתאמים ומפיצים את הפעילות למען עצירת התרחבות התעשייה המזהמת במפרץ חיפה.

סביבתית- מערכת דיווח אינטרנטית אזרחית, על מפגעים סביבתיים למשרד להגנת הסביבה ולאיגוד ערים חיפה, באמצעות האתר והאפליקצייה לנייד

*לינק להורדת האפליקציה לאנדרואיד: https://goo.gl/R1Q2jS
*לינק להורדת האפליקציה לאייפון: https://goo.gl/rRkScD
*לדיווח במחשב השולחני: https://www.svivatit.com/

אדם טבע ודין - אגודה ישראלית להגנת הסביבה המורכבת מעורכי דין, מדענים, מתכננים ומומחי סביבה הפועלים למען קידום נושאי איכות הסביבה ובריאות הציבור.
העמותה הוקמה בשנת 1990 על ידי אנשי מקצוע מתחום המשפט, המדע והתכנון, במטרה להוות גוף מקצועי, בלתי תלוי, שייצג את האינטרס הציבורי בשמירה על איכות הסביבה ובריאות הציבור בישראל.
עמותת אדם טבע ודין הנה עמותה רשומה, ללא מטרות רווח, הנתמכת מתרומות ומדמי חבר בלבד ואינה ממומנת על ידי שום גורם ממשלתי, על מנת לשמור על עצמאותה המלאה. 
העמותה פועלת בכלים מקצועיים, משפטיים ומדעיים, לקידום מטרותיה, בין השאר: הגנה על בריאות הציבור, מניעת זיהום אויר ומים, קידום שיטות טיפול מתקדמות בפסולת, שימור החופים והשטחים הפתוחים הציבוריים, קידום חקיקה בנושא קרינה אלקטרומגנטית, מתן סיוע מקצועי וייצוג משפטי ללא תשלום לציבור הרחב הנתקל במפגעים סביבתיים, חיזוק המודעות הציבורית לאיכות הסביבה וקידום חקיקה סביבתית ואכיפתה.

http://www.adamteva.org.il/?CategoryID=1094

צלול" היא עמותה סביבתית, הפועלת בנחישות למען ים צלול, נחלים נקיים ולשמירה על מקורות המים של מדינת ישראל, למען הטבע למען הנוף ולמען רווחת הציבור. עיקר פעילות העמותה הוא בהארת נושאים הסובלים מהזנחה ומשתיקה שלטונית והבאתם למודעות הציבור, השפעה על מקבלי החלטות בנושאים אלה, שינוי סדר היום הציבורי, חקיקה, מחקר וחינוך.

http://www.zalul.org.il/

bottom of page